Veselība

No 1. aprīļa lielākā daļa no līdzšinējiem Covid-19 ierobežojumiem Latvijā vairs nav spēkā. Arī Talsu novada pašvaldība tagad apmeklētājiem ir pieejama klātienē.

Talsu novada pašvaldības sniegtos pakalpojumus klātienē administratīvajā centrā (Kareivju ielā 7 Talsos) var saņemt ikviena persona, neatkarīgi no tā, vai tai ir vakcinēšanās pret Covid-19 sertifikāts.

Pašvaldības iestāžu vadītāji un kapitālsabiedrību valžu locekļi var noteikt pakalpojumus vai pasākumus, kas tiek sniegti vai organizēti klātienē epidemioloģiski drošā vidē, kā arī noteikt papildu epidemioloģiskās drošības prasības, kas jāievēro pakalpojuma saņēmējam vai pasākuma apmeklētājam, tai skaitā pienākumu lietot sejas masku vai ievērot distancēšanās nosacījumus, vai ievērot apmeklētāju plūsmu nepārklāšanos.

No 1. aprīļa tiek atcelti visi līdz šim noteiktie epidemioloģiskās drošības ierobežojumi pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai. Medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori bez vārsta jāturpina lietot ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs, sabiedriskajā transportā, savukārt tirdzniecības vietās to valkāšana vairs nav obligāta prasība.

No 1. aprīļa darba pienākumus klātienē var veikt arī pret Covid-19 nevakcinētas personas.

Darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar klientiem, vajadzēs būt vakcinētiem pret Covid-19 ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās. Izglītības iestādēs darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar izglītojamajiem, līdz šī mācību gada beigām vajadzēs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu. Vienlaikus darba devējam ir saglabātas izvēles tiesības, izvērtējot riskus, organizēt uzņēmumā vai iestādē darba pienākumu veikšanu tikai personām ar derīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu.

1. aprīlī atcelta arī ārkārtas medicīniskā situācija, kas bija izsludināta 2021. gada 7. oktobrī. Šāds lēmums pieņemts Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē, ņemot vērā, ka nav prognozējamu draudu un aktuālu pazīmju, kas liecinātu, ka šobrīd medicīniskās palīdzības sniegšanā būtu resursu trūkums, informē Veselības ministrija.