Iestājoties siltajām pavasara dienām un tuvojoties aktīvai tūrisma sezonai, Talsu novada pašvaldībā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta apkārtējās vides sakopšanai, atveseļošanai un labiekārtošanai. Vides kopainu veido arī uzņēmēju izvietotās reklāmas, tāpēc īpašnieki ir aicināti rūpēties par to vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī aicināti pievērst uzmanību reklāmas izvietošanas atļaujas termiņam.

Pašvaldība aicina Talsu novada uzņēmējus pievērst uzmanību sev piederošo reklāmu atļauju termiņiem, un, ja nepieciešams savlaicīgi iesniegt būvvaldē iesniegumu par reklāmas termiņu pagarinājumu.

Beidzoties reklāmas izvietošanas atļaujas termiņam - reklāma ir jādemontē!

Jāņem vērā, ka pēc saimnieciskās darbības veikšanas beigām reklāmdevējam jādemontē arī izkārtnes, tostarp arī skatlogu noformējumam izmantotās uzlīmes.

Atgādinām, ka jebkura reklāma Talsu novada administratīvajā teritorijā ir jāsaskaņo ar būvvaldi. Patvaļīga reklāmas izvietošana un grafiskā dizaina maiņa ir aizliegta.

Lai gan izkārtnes pie uzņēmējdarbības veikšanas vietas tiek saskaņotas uz to darbības laiku, bieži vien nākas redzēt laika zoba ietekmē bojātas izkārtnes, kas vizuāli bojā apkārtējās vides kopainu.

Pašvaldība lūdz reklāmnesēju vai izkārtņu īpašniekus rūpēties par reklāmu un izkārtņu uzturēšanu tehniski un vizuāli estētiskā stāvoklī.

Informācija par reklāmas izvietošanu publiskās vietās Talsu novadā pieejama: https://www.talsunovads.lv/lv/reklamas-izvietosana-publiskas-vietas-talsu-novada

Linda Pavlovska-Dišlere