Novadā

Ģimene ir ikvienas valsts pamats. Savukārt lielas ģimenes ir katras valsts ilgtermiņa skatījums attīstībai un valsts uzplaukumam. Sabiedrības integrācijas fonds[1] īsteno valsts veidotu atbalsta programmu ģimenēm, kas audzina trīs un vairāk bērnus, kā arī ģimenēm, kā aprūpē ir bērns ar invaliditāti. Programmā ģimenēm tiek sniegts ne tikai praktisks atbalsts, lai ietaupītu ģimenes budžetu, bet tā arī aicina un motivē ģimenei pavadīt kopā laiku, izzinot Latviju un tās kultūru, un dažādībā rast prieku ikdienas gaitām.

Pēdējo gadu laikā aizvien vairāk pieaug to ģimeņu skaits, kas izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas sniegto atbalstu. Apliecības „Goda ģimene” („3+ Ģimenes karte”) īpašnieku skaits ir mainīgs, pašreiz aktīvas ir vairāk nekā 133 000 apliecības.

Finansiāls atbalsts

Apliecība „Goda ģimene” sniedz iespēju tās īpašniekiem saņemt atlaides dažādos valsts un privātā sektora uzņēmēju sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajā sabiedriskajā transportā (atlaidi 40% apmērā abonementu biļetēm, 50%  apmērā vecākiem un 90% apmērā bērniem no vienas biļetes cenas, līdz pat 100% atlaidei braucieniem svētku dienās), CSDD transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaides (no 50% līdz 100%), kā arī dažādus atvieglojumus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu (tajā skaitā 0,5% valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu no nekustamā īpašuma vērtībai).

Atbalsts ģimenēm ir iespaidīgs, jo atlaides pašreiz jau piedāvā vairāk nekā 580 privātā sektora pakalpojumu sniedzēju, piemēram, degvielas iegādei, grāmatām un kancelejas precēm, bērnu precēm, optikas iegādei, apdrošināšanas pakalpojumiem, muzeju apmeklējumam, teātru un koncertu apmeklējumam u.c.

Citas pašvaldības atbalsta ne tikai sava novada ģimenes, bet atlaides sniedz visiem apliecības „Goda ģimene” („3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem. Piemēram, Kuldīgas novada pašvaldība  sporta skolas maksas pakalpojumiem,  Krāslavas novada pašvaldība Krāslavas peldbaseina apmeklējumam, Gulbenes novada pašvaldība braucienam Gulbenes elektrovilcieniņā, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra" skulptūru festivālos, Siguldas novada pašvaldība sešos struktūrvienību peldbaseinos, Bauskas novada pašvaldība Bauskas pils muzeja apmeklējumam, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Novadpētniecības un mākslas muzeja, Māla mākslas centra apmeklējumam, Valmieras novada pašvaldība Valmieras kultūras centra apmeklējumam, Ludzas novada pašvaldība peldbaseina apmeklējumam, Cēsu novada pašvaldība Cēsu pils kompleksa un  Eduarda Veidenbauma muzeja „Kalāči” apmeklējumam u.c.

Izmantojot apliecību „Goda ģimene” („3+ Ģimenes karte”), mēnesī iespējams ietaupīt līdz pat 70 eiro, kas sniedz iespēju, piemēram, visai ģimenei kopā doties uz kādu no ģimenes atpūtas vietām.

Ikvienam vitāli pietrūkst laika pašiem sev, īpaši to var attiecināt uz lielajām ģimenēm un ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti, tādēļ apliecības „Goda ģimene” īpašnieki var izvēlēties programmas dalībnieku sniegtos pakalpojumus, lai būtu kopā, lai izbaudītu, iepazītu, izjustu, piedevām par zemāku cenu, ietaupot savu ģimenes budžetu. Ikviens no programmas dalībniekiem – uzņēmējiem, šādā veidā izrāda labo gribu, esot sociāli atbildīgs uzņēmējs.

Laiks visiem kopā – saliedētas ģimenes pamats

Pēdējo gadu laikā programmas dalībnieki paši ir no lielām un kuplām ģimenēm, kas saprot, ka laiks, ko  ģimene pavada kopā, ir kvalitatīvi pavadīts laiks, kas stiprina ģimeni, kas atklāj katra ģimenes locekļa stiprās puse, kas atklāj bērnu talantus.

Apliecību „Goda ģimene” bez maksas var saņemt daudzbērnu ģimeņu vecāki, kā arī vecāki, kuriem ir bērns ar invaliditāti, kas vieni vai kopā ar laulāto, aprūpē bērnus, to skaitā ir arī audžuģimenē vai aizbildnībā esošus bērnus, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Apliecību var saņemt bērni no sešu gadu vecuma.

Visu Goda ģimenēm draudzīgo piedāvājumu sarakstu iespējams aplūkot vietnē www.godagimene.lv un mobilajā lietotnē „3+ karte”.

Aicinām visus, kam tas ir iespējams, būt sociāli atbildīgam un iesaistīties daudzbērnu ģimeņu un ģimeņu, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti, atbalsta programmā ar saviem piedāvājumiem!

Būt par programmas dalībnieku ir vienkārši – piedāvā atlaidi savam pakalpojumam, precei un uzraksti e-pastu: sadarbība@godagimene.lv. Piedāvājums tiks reklamēts portālā:

Kļūsti par Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas atbalstītāju vai esi vēl dāsnāks un atbalsti visas trīs Baltijas valstu Goda ģimenes karšu īpašniekus!

[1] Sabiedrības integrācijas fonds realizē trīs atbalsta pasākumus ģimenēm: īsteno programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, organizē konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kā arī izsniedz apliecības “Goda ģimene” (“3+ Ģimenes karte”).