Novadā

Talsu novada dome 15. novembrī apstiprināja Talsu novada pašvaldības pārziņā esošo ielu un autoceļu ikdienas uzturēšanas klases sarakstus ziemas sezonai (no 16. oktobra līdz 15. aprīlim) un vasaras sezonai (no 16. aprīļa līdz 15. oktobrim). Sēdē tika apstiprināti arī noteikumi, kas nosaka ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību Talsos, Stendē, Sabilē un Valdemārpilī.

Autoceļu tīrīšanu ziemas un arī vasaras sezonā regulē Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 26 ,, oteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”. Talsu novadā šie noteikumi tiks attiecināti uz Abavas, Virbu, Strazdes, Lībagu, Ārlavas,  Īves, Lubes, Laidzes, Vandzenes, Ģibuļu, Laucienes, Balgales, Ķūļciema, Valdgales, Rojas, Mērsraga, Kolkas un Dundagas pagasta autoceļiem.

Savukārt Talsu, Stendes, Sabiles un Valdemārpils pilsētas ielu pārvaldi, aizsardzību, attīstību, uzturēšanu un lietošanas kārtību, tostarp arī ielu tīrīšanu ziemas un vasaras sezonā regulēs 15. novembra Talsu novada domes sēdē apstiprinātie noteikumi.

Ņemot vērā gan ceļu klasifikāciju, gan satiksmes intensitāti, gan seguma tipu, gan tehnisko stāvokli, kā arī plānoto (pieejamo) finansējumu un sociālekonomisko nozīmi, Talsu novada pašvaldības autoceļi un ielas  ir sadalīti klasēs.

Savukārt pašvaldības pārziņā esošā autoceļu tīkla ielu un autoceļu satiksmes intensitātes uzskaiti attiecīgajā teritorijā organizē pilsētas un  pagasta pārvalžu vadītāji, tādējādi tika izveidots ielu un autoceļu ikdienas uzturēšanas klases saraksts ziemas sezonai (no 16. oktobra līdz 2023. gada 15. aprīlim) un vasaras sezonai (no 2023. gada16. aprīļa līdz 15. oktobrim).

Ņemot vērā laika apstākļu īpatnības, Talsu novadā ar pašvaldības izpilddirektora izdotu rīkojumu varēs pagarināt vai saīsināt attiecīgās sezonas termiņu.

Arī turpmāk pašvaldības pārziņā esošo ielu un autoceļu uzturēšanas klašu saraksti, pirms kārtējā gada ziemas un vasaras sezonas tiks aktualizēti un apstiprināti.

Talsu novada pašvaldības autoceļu un ielu saraksts ar noteiktām klasēm, kā arī uzturēšanas prasībām 2022. gada ziemas un 2023. gada vasaras sezonā pieejams šeit.

Linda Pavlovska-Dišlere