Roja

No 1. augusta klientiem Rojā SIA „Rojas DzKU” pakalpojumus vairs nesniegs. Rojas iedzīvotājiem turpmāk tos nodrošinās SIA „Talsu ūdens” un SIA „Talsu namsaimnieks”. Pievērs uzmanību – tiks mainīts norēķinu konts maksājumiem!

Ņemot vērā šo, lūdzam savu rēķinu (par iepriekšējiem periodiem) apmaksu veikt līdz 2024. gada 30. jūlijam (ieskaitot). SIA „Rojas DzKU” 2024. gada 31. jūlijā sagatavoto rēķinu apmaksu būs jāveic uz SIA „Talsu ūdens” un SIA „Talsu namsaimnieks” norēķinu kontiem. Informācija tiks atspoguļota rēķinos.

Jautājumu gadījumā zvanīt pa tālruni: +37163232236.

Norēķinu konti turpmākajiem maksājumiem:

SIA „TALSU ŪDENS”

• A/S SEB banka, kods: UNLALV2X, Konts: LV71UNLA0028700609011
  • A/S Swedbank, kods: HABALV22, Konts: LV54HABA0551020746181
  • A/S Citadele banka, kods: PARXLV22, Konts: LV41PARX0019031110001

SIA „TALSU NAMSAIMNIEKS”

• A/S SEB banka, kods: UNLALV2X, Konts: LV54UNLA0050015036916
  • A/S Swedbank, kods: HABALV22, Konts: LV18HABA0551027489881
  • A/S Citadele banka, kods: PARXLV22, Konts: LV84PARX0013119070001

Par reorganizāciju

Jau vēstījām, ka ir noslēgusies SIA „Kolkas ūdens”, SIA „Ziemeļkurzeme” un SIA „Mērsraga ūdens” reorganizācija, uzņēmumus pievienojot SIA „Talsu ūdens”. Savukārt SIA „Talsu namsaimnieks”, SIA „Talsu ūdens” un SIA „Rojas DzKU” reorganizācijas process ir uzsākts, aprīlī komercreģistra iestādē iesniedzot reorganizācijas līguma projektu.

Talsu novada pašvaldība informē, ka kapitālsabiedrību reorganizācijas pamatā ir efektīvāka resursu izlietošana uzņēmumu pārvaldībā un arī pakalpojumu nodrošināšanā, apvienojot gan materiāli tehnisko bāzi, gan cilvēkresursus un veidojot vienotu pieeju šo pakalpojumu sniegšanā visā novadā. Lielākām kapitālsabiedrībām ir iespēja iepirkumu konkursos piesaistīt izdevīgākus piedāvājumus, kā arī kvalificētāku personālu.

Nelielās pašvaldības kapitālsabiedrības ilgus gadus ir strādājušas ar zaudējumiem, nereti, lai nodrošinātu to darbību, bija nepieciešamas pašvaldību dotācijas. Pēdējo gadu laikā to ietekmēja energoresursu sadārdzinājums, patēriņa cenu kāpums, kā arī valstī noteiktās minimālās algas palielināšanās, jo kapitālsabiedrībās minimālo algu saņēmēju īpatsvars ir augsts. Arī SIA „Rojas DzKU” šajos gados nav izticis bez pašvaldības atbalsta: 65 000 eiro ieguldīts uzņēmuma pamatkapitālā, lai tā varētu uzlabot siltumapgādes infrastruktūru, kā arī uzņēmumam piešķirts finansējums pagasta labiekārtošanai. Uzņēmums aizvadīto gadu noslēdzis ar zaudējumiem.

Joprojām atsevišķās kapitālsabiedrībās pakalpojumiem nav noteikti atbilstoši tarifi, proti, netiek segtas visas faktiskās izmaksas, lai nodrošinātu pamatpakalpojumu kvalitāti un uzņēmumu attīstību. Tas attiecas arī uz SIA „Rojas DzKU”, kam nepieciešams pārskatīt tarifu, jo līdz šim ar peļņu darbojās teritorijas labiekārtošanas nozare, kas pēc iepirkuma konkursa noslēgšanās ir privātuzņēmēja pārraudzībā.

Reorganizācija nenodrošinās visu aktuālo problēmu vienlaicīgu atrisināšanu, bet ilgtermiņā veicinās līdzvērtīgu pakalpojumu kvalitāti, prioritāri sakārtojot kritiskos jautājumus.