Novadā

Talsu novada teritorijas – pagasti un pilsēta –, kurām šobrīd ir katrai sava pārvalde, bet tās vada viens un tas pats pārvaldnieks, 30. novembra domes sēdē tika apvienotas. Šīm jaunajām teritoriālā iedalījuma vienību apvienībām veidos vienotas pārvaldes.

Teritoriju apvienību un apvienību pārvalžu izveide ģeogrāfiskās teritorijas neietekmē, – viena pārvalde var būt vairākiem pagastiem.

Izveidotas apvienības no vairākām jau šobrīd novadā esošām teritorijām:

*Balgales, Ķūļciema un Laucienes pagastu apvienība, kurā ietilpst Balgales, Ķūļciema un Laucienes pagasti;

*Laidzes un Vandzenes pagastu apvienība, kurā ietilpst Laidzes un Vandzenes pagasti;

*Valdemārpils pilsētas un Ārlavas, Īves, Lubes pagastu apvienība, kurā ietilpst Ārlavas, Īves, Lubes pagasti un Valdemārpils pilsēta.

Talsu novadā pastāv teritoriju apvienības ar vienu pārvaldi arī jau šobrīd – Sabiles pilsētas un Abavas pagasta apvienība, Laidzes un Virbu pagastu apvienība un Lībagu un Strazdes pagastu apvienība, kur abās teritorijās pašvaldības pakalpojumus nodrošina viena pārvalde un vadītājs.

Lēmuma juridiskais pamatojums ir Pašvaldību likuma 23. panta pirmajā daļā minētais: „Lai nodrošinātu pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību novada pagastos un novada pilsētās, pašvaldības dome izveido pagasta vai pilsētas pārvaldi vai teritoriālā iedalījuma vienību apvienības pārvaldi.”