Datums 12.–14. jūlijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Valdemārpils, TIL Rezidence, Dižliepas iela 15
ISSP Radošā fotogrāfijas darbnīca: „Zaļā fotogrāfija: attēls bez kameras” ar Kristīni Krauzi-Slucku

Radošais plenērs aicina pievērsties vēsturiskai un taktilai attēlu veidošanas praksei, lai sajustu paštaisītas fotogrāfijas radīšanas procesa prieku un ļautos brīvdabas eksperimentiem.

Nedēļas nogalē ieiesim laikā, kad fotogrāfiju veidošana bija daudz lēnāks un taktilāks process, kad dienas gaismas avots, gaismjutīgā virsma un mijiedarbe ar organisko pasauli bija daudz ciešāka. Plenērā dalībnieki tiks iepazīstināti ar tādām trim bez-kameras foto attēlu veidošanas tehnikām kā Hlorofila druka uz augu lapām, Antotipija un Cianotipija - attēla veidošana vai pārnese uz emulsijas noklāta papīra. Ļausimies intuitīvi radošam procesam un eksperimentēsim ar zaļās fotogrāfijas iespējām, lai nonāktu pie unikāliem pašveidotiem attēliem.

Programma:

• Iepazīšanās
  • Bez-kameras attēlu veidošanas tehnikas un piemēri - Hlorofila druka, Antotipija un Cianotipija
  • Organisko foto emulsiju gatavošana
  • Cianotopijas attēlu veidošana
  • Kontaktkopiju sagatavošana
  • Individuālais darbs ar „zaļo attēlu” veidošanu
  • Noslēgumā: dalīšanās ar rezultātiem brīvdabas ekspozīcijā

Par pasniedzēju:
Kristīne Krauze-Slucka ir praktizējoša māksliniece, kas savos darbos pievēršas fotogrāfijas kā eksistenciālu un filosofisku kategoriju vērojumam. Strādā ar bez-kameras fotogrāfisko attēlu, veido objektus un instalācijas. Izstādēs piedalās kopš 2017. gada. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā (2020) un saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju un Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku Grand Prix balvu. Kristīne pasniedz fotogrāfijas ievadkursu un attēlu modulācijas kursu ISSP Skolā. https://www.kristinekrauze.com/

Par lokāciju:
TIL (Today I Learned) rezidence atrodas vēsturiskā ēkā gleznainajā Valdemārpils pilsētā Rietumlatvijā. Valdemārpils vēsture aizsākās jau 13. gadsimtā - mākslinieki un citi radošie cilvēki var smelties iedvesmu no pilsētas bagātā kultūras mantojuma, tostarp tās saglabājušās koka arhitektūras, vēsturiskajām vietām un latvisko tradīciju nezūdošā gara. TIL ir ideāla vieta tiem, kas meklē iedvesmu, auglīgu sadarbību un apzinātu klusumu. TIL atrodās burvīgā ainavā, simtgadīgu koku, rāmu ezeru un lauku ielokā.

Darbnīcai aicināts pievienoties ikviens, kurš vēlas radoši eksperimentēt ar attēlu veidošanu.

Darbnīca norisināsies latviešu valodā.

Dalības maksa: 290 EUR (ieskaitot izmitināšanu un ēdināšanu)
Reģistrējoties līdz 15. maijam - īpašs piedāvājums dalības maksai: 260 EUR